top of page

יריד יוצרים וסופרים במרכז פנורמה בחיפה

חג חנוכה התשע"ה  2014

 מאת: יאיר בן־חיים

 

 מנחה פאנל השירה מור הבר, יחד עם סברינה דה-ריטה ושושי קלאס

צילומים: יאיר בן־חיים © כל הזכויות שמורות

אתר חדרים
אתר חדרים

דוכן הספרים של 'חדרים הוצאה לאור' משמאל, יאיר בן־חיים,  הסופרת תרצה ניידרמן כרמל עם ספרה 'שתי חורשות ובית' וחמדה בן־חיים

"חדרים הוצאה לאור" הציג ביריד את ספרי ההוצאה, בדגש על מיזם "ספרא טבא" שהתקיים במהלך שנת 2013/14.  במסגרת המיזם ליווינו את חבלי הלידה של עשרה ספרים חדשים, ובין היתר ערכנו ראיונות מצולמים עם היוצרים, שאת חלקם העלינו לרשת כמרכיב השיווקי בחבילה.  בנוסף, הצגנו את כתב-העת החדש שלנו, "המסדרון", המוקדש לנושאי שירה, תרבות ואמנות.

אתר חדרים

הסופרת תרצה ניידרמן כרמל בדוכן עם ספרה 'שתי חורשות ובית'

צילומים: יאיר בן־חיים © כל הזכויות שמורות

לאלבום התמונות המלא לחצו כאן

 

בשנות ה-60 של המאה הקודמת התנגן ברדיו להיט ענק של רביעיית מועדון התיאטרון, שנקרא "יש בחיפה חתיכה, היא גרה ברחוב פנורמה". בפרפראזה על הלהיט הנ"ל אפשר לומר "יש בחיפה יריד ספרים, הוא מתקיים במרכז פנורמה". האם גם יריד היוצרים והספרים ב'מרכז פנורמה' בחיפה, יוזמה ברוכה של הסופרת והמשוררת  טל איפרגן, לשעבר יו"ר אגודת הסופרים בעיר הכרמל, יהפוך להיט? ימים יגידו. בינתיים, במהלך חג החנוכה, התקיים היריד זו השנה השנייה ברציפות, ואיפשר לאמנים, כותבים ויוצרים,  לחשוף את יצירותיהם לקהל הרחב.

מעל עשרים יוצרים הציגו את פרי עמלם - ספרי שירה, פרוזה, ספרי ילדים, וגם ספר אינטראקטיבי המאפשר לגלות את תוכנו בדרך מקורית וייחודית.

 

נורית צדרבוים הציגה שני ספרים: הראשון, "דיוקן  בשירת אגם", מבוסס על "שירת האגם הגווע", אלבום הצילומים של פטר מירום משנת 1960, אשר תיעד את שלבי ייבוש אגם החולה.זאת יצירה שנכתבה וצוירה בתוך ספרו של פטר מירום אותו מצאה נורית בערמת ספרים בשוק הפשפשים. הספר השני, שאון של חול מתקתק בשקט' ספר שירה שיצא לאור בפרויקט 'ספרא טבא' מבית 'חדרים הוצאה לאור'.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שושי קלאס הציגה את ספרה "שירים נטולי חרוז ופחד". ד"ר דורית עמיקם, רופאה אונקולוגית במקצועה, ויוצרת רב-תחומית בנשמתה, הביאה ליריד את ספרה A Woman and A Lake  ("אשה ואגם"), שיצא לפי שעה בשפה האנגלית וככל הנראה יתורגם בקרוב לעברית. גבריאלה מורז הציגה את ספרה החדש "נגיעות של אהבה". מרים אולמן, גננת בגימלאות שהחלה לכתוב סיפורים לילדים, הציגה יבול לא רע: "חתול עם כנפיים", "סיפורי שישבת" ו"פסיעות לשמחות", שלושה ספרים חינניים ומאוירים בטוב טעם. 

 

המשוררת שירה כהן הציגה את ספרה הראשון, "מלכודת", שיצא לאור לאחרונה,  ואף השתתפה בפאנל השירה בו קראה משיריה ושוחחה עם מור הבר על הספר ותהליך הוצאתו. בחלק האמנותי של הפאנל ביצעה הזמרת-יוצרת זוהר ופסי שיר שכתבה, וכבשה את לב המאזינים בקולה העדין ובביצוע המופלא. מומלץ בחום לבקר  בדף  הפייסבוק שלה.

 

 

בבין משתתפי היריד זיהיתי גם את נפתלי בלבן-אוברהנד, מזכיר סניף חיפה והצפון באגודת הסופרים העברים בישראל, ומארגן קבוצת המשוררים החיפאית "השראה צפונית". נפתלי הציג את ספרו "אל אחוזה הקטנה". יוסי ארדיטי הביא ליריד את סימניות השירים שלו, רעיון מקורי ויפה, לצד חוברת שירים שהפיק. קטי רויטמן הציגה את הספר האינטראקטיבי "דפדף – הספר שלא ידע לקרוא". סקרנים לדעת מה זה בדיוק? אתם מוזמנים לבקר באתר של קטי רויטמן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מציגים נוספים ביריד: סברינה דה-ריטה ("שתיקות"), גיל וינר ("מברך על כל רגע קצר"), בטי לוגאשי-רהב (ספר הילדים "אמא קדימה"), ישראל לוי ("קרדום", שעלילתו עוסקת במלחמת צללים ישראלית; "שנגראי", "צפרדע היא צפרדע היא צפרדע" ו"בלוזן 2"), נטלי פרידלנד ("תן לשם להוביל אותך", ספר העוסק בתורת האותיות) ולילך רוקר (ספר הילדים "אחי הקטן"). 

אתר חדרים

 

קטי רויטמן

האמנית והמשוררת נורית צדרבוים ולקוחה מרוצה

סופרת הילדים, מרים אולמן

כי לשיער שלך מגיע הטוב ביותר - QUATTRO

פורסם בתאריך 20/12/2014  אתם מוזמנים להגיב כאן למטה

bottom of page