top of page

השקת הספר "ילדת שחורת שפתיים"  מאת מלכה נתנזון ז"ל

כתב וצילם: יאיר בן־חיים

 לרשימת הסרטונים בפלייליסט אירוע ההשקה לחצו כאן

בהמשך עלו, לבמה ענת זגורסקי-שפרינגמן, שדיברה על חוויית "הילד ההורי" בספרה של מלכה נתנזון, "ילדה שחורת שפתיים".  דליס הקריאה קטעים מתוך שירתה של מלכה וקטעים מתוך ספרה. 

 

יעקב ברזילי, נשא דברים על היכרותו עם מלכה ועל כך שהוותה מקור השראה לידידיה הרבים. אסתר ויתקון, דיברה על כתיבתה של מלכה בצד קטעים אותם קראה מתוך הספרים. כמעט בסיום עליתי לבמה (י.ב.ח) ובזמן כתיבת רשימה זאת  הדהדו מילותיה של מלכה מתוך הסרטון "המכתבים המקסימים של יאירי" זה החזיר אותי לנבור בתחתית הדוא"ל שנתיים לאחור. בתחתית רשימה זאת תוכלו לקרוא את חלופת המכתבים שלנו.

 

לסיום הערב עלו לבמה, המשוררת והעורכת ד"ר רחלי אברהם-איתן שקראה שניים שיריה של מלכה שפורסמו בכתב-העת שבעריכתה "שבילים". 


אחרונה עלתה העורכת והמשוררת, עדנה מיטווך-מלר להקריא משיריה של מלכה שפורסמו באנתולוגיה "בת-קול עולמה של משוררת" אנתולוגיה מיצירותיהן של משוררות בתקופות שונות בעריכת גילה אוריאל ועדנה מיטווך-מלר.
מלכה נתנזון זכתה להשתתף באנתולוגיה לצד משוררות העבר וההווה בניהן, אמילי דיקינסון, גבריאלה מיסטראל, ריקרדה הוך, גרטרוד קולמר, אלזה לסקר-שילר, אדית סאדרגראן, מרינה צווטייבה, אליזבת בישוף, שרה טיסדייל ואחרות. לעומתן, המשוררות העבריות: אלישבע, אסתר ראב, יוכבדה בת-מרים, זלדה, אנדה עמיר, תרצה אתר, רינה שני, מרים אורן, ואחרות.

אם היו מבקשים ממני לבחור במשוררת אחת מהדור שלנו ולהכתיר אותה כמשוררת העכשווית הטובה ביותר, ללא הנד, הייתי בוחר במלכה נתנזון ז"ל. היא ללא ספק  המלכה של השירה העכשווית. כתיבתה היא הדוגמה לכתיבה מקורית ייחודית עם צבע וקול ובעיקר נשמה. יש כותבים רבים מוכשרים עד טירוף (תרתי משמע) שכתיבתם מנוסחת נפלא, אך אין בה את התוסף  של הנשמה, המחבר את תודעתו של הקורא לציר המרכזי בליבת השירה. מלכה נתנזון הצליחה בכתיבתה לנסוך שובלי התפעמות מבלי להכביד על הקורא, היא כתבה בטבעיות כל-כך אנושית ומילותיה יוצרות תדרים חזקים שאינם  מתפוגגים. הכוח המגנטי של כתיבתה ואישיותה מותירים בנו תחושה שהיא עדיין כאן. המוות הוא רשמי, אך החיות הנותרת מנצחת את הקץ.

 

נחשפתי לכתיבתה של מלכה במפגש משוררים שאירגנה המשוררת וילהלמינה זיוה-סוסק בביתה, ב-30/04/2014 וילהלמינה כדרכה הציגה במהלך הערב, מצגות שירה אותן היא ערכה, באחת מהן נשמע קולה של מלכה נתנזון שהקריאה את שירה "הרדופים בחזי" אותו הקדישה לבנה שגב. בסוף הערב ניגשתי לוילהלמינה ושאלתי אותה עם מלכה נמצאת בין הנוכחים והיא השיבה לי שנבצר ממנה להשתתף בשל מחלתה. איך שהוא באמצעות השתלשלות כתיבת אימיילים לאחר אותו מפגש בין המשתתפים נוצר ביני ובין מלכה קשר שהוביל לחלופת מכתבים.

 

בערב ההשקה שנערך בבית הסופר ביום 18/05/2016 לכבוד ספרה האחרון של מלכה נתזון "ילדה שחורת שפתיים" כחלק מתוכנית הערב הקרינו שני סרטונים שצילמתי את מלכה,  מלכה ראתה את הסרטונים,  כחודש וחצי לאחר הכרותינו. בסרטון התודות לחברים שהיא יזמה היא הזכירה אותי ואת חלופת המכתבים שלנו במייל. והנה בזמן עריכת הסרטונים ועריכת רשימה זאת ניגשתי לקרוא את חלופת המכתבים ואז הבנתי עד כמה היתה ההתכתבות שלנו משמעותית עבור מלכה. לא אתפלא אם בכך נוספו לה עוד כמה חודשים לחיים.

 

את אירוע ההשקה הנחתה העורכת, המתרגמת והמשוררת ברכה רוזנפלד, חברתה הקרובה ביותר של מלכה. לאחר מילות פתיחה בהן ציינה את החשיבות של חשיפת כתיבתה של מלכה והנושאים בהם עסקה כתיבתה בעידן בו מדחיקים את השואה. אחריה עלה אמנון נתנזון, בעלה של מלכה שהודה לברכה וליו"ר אגודת הסופרים, צביקה ניר ולסגנו אביחי קמחי על שעזרו בארגונו של הערב.

 

אביחי קמחי סגן יו"ר אגודת הסופרים נשא דברים בשם ועד האגודה, אך הפעם ניכרה ההתרגשות הרבה שאחזה בו. הקשר של אביחי עם מלכה היה אף הוא אישי על בסיס יומי בששת חודשי חייה האחרונים. בחלופת המכתבים שלי עם מלכה עלה שמו פעמיים, פעם אחת מלכה הזכירה לי איך אביחי קמחי התקשר אליה באחד ממפגשי קבוצת משוררי השרון שנפגשו בביתו של המשורר ארז ביטון. (קראו בחלופת המכתבים).

 

בהמשך עלתה לבמה ד"ר שלהב קסט עורכת הספר "ילדה שחורת שפתיים" אשר שיתפה את הקהל על תהליך עריכת הספר ועל נושא השואה שהיה חלק מהיומיום שלה בבית הוריה כילדה. היא גדלה בבית שבו היה כד עם אפר  ממקום ההריגה של ההורים של סבתא שלה.

 (ראו את דבריה בסרטון).
 

ענת זגורסקי-שפרינגמן

אסתר ויתקון

ד"ר שלהב קסט

דליס

אביחי קמחי

יעקב ברזילי

עדנה מיטווך-מלר

יאיר בן־חיים בזמן הצגת הסרטונים של מלכה נתזון ז"ל

מכתבים למלכה

 

02/05/2014

זיוה יקרה , יאיר החד-פעמי, שזה אך התוודעתי אליו במכתבו המקסים אלי, וגרם לי לצחוק, כפי שלא צחקתי כבר  חודשים רבים... ועל כך תודתי העמוקה ותודת משפחתי, שגם הם התגלגלו מצחוק ותודה על שירך היפה ועבודתך המבורכת, אסתר,  אסתר הנפלאה , איך קלעת כל כך יפה לרגשותיי בשירך הנהדר לוילהלמינה ולזאביק, ואם  לרגשותיי? איך לרגשותיה של ויהלמינה חברים יקרים, שכל יצירותיכם יפות ומרגשות וכל-כך משתלבות עם הצילומים הסוחפים עד עמקי לב, שהוקרנו ברקע השירים, תודה לכלכם על הזכות הנפלאה להאזין לכם, למילותיכם, להמיית לבבכם ובעיקר להאזין לקריאתה המצוינת והמרגשת של וילהלמינה עשית בשני קליפים אלה, כבקליפים האחרים, עבודה מעולה, ממש מעולה וילהלמינה. נסחפנו אתם, אמנון ואני, נפעמנו, התרגשנו - ולראות את אמנון נפעם ומתרגש זה באמת מצרך נדיר, נדיר מאוד, פרט לסנוקר ולכדורגל, שום דבר אינו מרגש ומפעים אותו, והנה הוא ישב מרותק בשני הקליפים ולא זז למרות שבסנוקר נקבעו אי אלו גורלות....  אני יודעת שחיינו כל רגע ורגע מן השירים ומן הרקע והמוסיקה הסוחפת. תודה לך וילהלמינה על עבודתך. הלוואי שיעמדו לך כוחותיך להמשיך עוד שנים

רבות לעסוק במלאכת קודש זו ושכמותה. 

 

באהבה רבה מאמנון וממני (אבל זה לא חדש נכון? הן כבר מזמן הכתרתי אותך "אהובתו של בעלי")

 

היו בטוב כולם

שבת שלום ומבורך

אמנון ומלכה


 

 

 

02/05/2014

מלכה שלום,

 

אנחנו לא מכירים, שמי יאיר בן־חיים, זה אני המצלמן את המפגשים האחרונים אצל וילהלמינה. (בנוסף לעיסוקי המשוררות שאני נושא על גבי) במפגש האחרון הציגה וילהלמינה מצגת בהם קראת כמה משירייך, ובאותם רגעים שותקו כל נימי גופי מהתפעלות. כוחה של שירתך הטובה הביא אותי כדי לקום ולצרוח,  בשירתך הצלחת לבטא  את הוויתך ותחושותייך, שלא לדבר על קולך הקסום שהעביר את הטקסטים בצורה מושלמת. ( בדרך כלל אני טוען שרוב הכותבים רוצחים את שיריהם בהקראה). בתום הערב שאלתי עלייך, כי אין מצב שאני לא אכיר משוררת מוכשרת כמוך. הבנתי שאת עוברת ימים קשים וכל שאני יכול לאחל לך  שתצליחי להשמיד את הפולש מתוך גופך, אומרים שישנם מקרים היוצאים מהכלל, תנסי, תלחמי, אל תוותרי, תגרשי אותו מתוכך, תשפכי עליו מים, תשרפי אותו,  תחנקי אותו, תראי לו את הדלת, תסלקי אותו בבושת פנים, מי הוא בכלל,  ואם הוא יתעקש תרצחי אותו.

 

היי חזקה. שבת שלום ויום עצמאות שמח

 

יאירך

 

איזה קסם איש שכמותך, כמה אני שמחה שכתבת לי. בדיוק כתבתי משהו לברכה, וכתבתי שעיני נעצמות ואני חייבת לסיים, ובבואי לקום מן הכיסא פגשתי במכתבך. מעולם לא צחקתי כך. אעביר, ברשותך, את המכתב למשפחה, שיצחקו גם הם בימים קשים אלה עבורם.

לצערי התרופות שולטות בי ואינני יכולה להמשיך, אשמח אם תשלח את מכתבך הקסום לכלל המשתתפים ולא רק אלי, כך שכולם יראו את הדברים הנפלאים האלה שכתבת, לא בכל יום שולחים ומקבלים מכתבים כאלה נפלאים וכל-כך נדירים. 

 

"נשתמע"מאוחר יותר בכיף גדול.

 

מחבקת אותך בחיבת לב,

מלכה 

 

 

 

03/05/2014

יאיר היקר,

 

היה לי לילה מזופת וקמתי היום על הפנים, ומה עושה יהודי במצב כזה. רץ ישר למכתבו הקסום ומשובב הנפש של יאיר. קראתי ושבתי וקראתיו, ושאבתי כוח. גם שירך נהדר, יש משהו כה מיוחד ושונה בכתיבתך, הן בשירה והן במכתבי "סתם" לא פגשתי כמותם. באמת כישרון מיוחד, ועל כך תודה לך.

 

להתראות ילד,

 

בחיבת לב,

 

מלכה

 

שלום מלכה,

 

מה שחשוב זה שקמת,  על הפנים יותר טוב מעל הרצפה. חשוב מאוד שתאמצי לך קו חשיבתי להביס את הפולש ( ימח שמו וזכרו), את לא תאמיני אבל יצא לי לחלום על ההתכתבות שלנו ובחלום דברו על כך שאת צריכה לשתות מים עם סבון כדי לנקות אותו, שיהיה נקי כשהם נקיים הם הולכים או מתים, הם לא מסוגלים  להיות לרגע אחד לא מלוכלכים. (אני יודע זה הזוי לחלוטין, אבל בינינו קצת סבון מה כבר יכול לקרות).

 

ואם גם זה לא יעזור, תתחברי לאיזה מכשיר עם רטט שמרעיד את כל הגוף, הוא בטוח יקבל סחרחורת ויחטוף שבץ, אני מאמין בזה בכל הלב. הגוף שלנו הוא חלק מתדרים של היקום, ולא הייתי בוחל בשום ניסיון כדי לנקות את בית הנפש שלך. צריך לצאת מהקופסה. לא רק תרופות ומשככי כאבים, תנסי בכל פעם משהו אחר, תרשמי את התגובות, איך הגוף מגיב, למשל תשתי קונייק, וויסקי, אולי הפולש יש לו אלרגיה למשקאות חריפים, ואולי הוא בכלל שתיין, תמסטלי אותו עד שיאבד את החושים. הקיצר לצחוק ולא לשקוע בתוך הכאב, הכאב הוא בר חלוף, והצחוק הוא הכוח המניע את החיים. ולא לשכוח בכל רגע נתון להגיד לו באלה המילים: 'תדע לך, אתה אומנם פלשת אל בית הנשמה שלי, מבלי שהזמנתי אותך, אתה לא מפחיד אותי, אני אישה חזקה, דעתנית ויש לי מה להגיד כאן בעולם שלנו ואתה בטח לא תהיה זה שיקבע לי חוקים חדשים, אתה חוצפן, פולש לבתי נִשְמוֹת אנשים ואני פשוט מתעלמת ממך, אתה לא קיים, שמעת אתה לא קיים'.

 

מלכה יקרה, אני כאן איתך. כנראה ניפגש בקרוב, המילים שלך כבשו בי חלקה מתודעתי. ואני רוצה לראותך עם הצחוק הגדול הזה, זה שפרץ מתוכך ממכתבי הראשון.

 

ועוד דבר חשוב. את לא במלחמה עכשיו. את עושה החלטה ותכנון איך להראות לפולש את החור הגדול, תזמיני אותו לחגיגת יציאה ותעיפי אותו כמו טיל ישר לבית השימוש-כלבוש. כן כן פשוט ת______ אותו.

 

באהבה

 

יאירך

 

 

 

 

05/05/2014

מלכה שלום,

 

קראתי עכשיו את שני מכתבייך, תודה על כל המיידעים. עברתי על כולם. בעניין הכאבים ימח שמם, אני מקווה שאת חזקה ושיש לך דרכים משלך לומר להם שם חייבים להרגיע ומיד, מה זאת החוצפה הזאת להתלבש על בת-אדם להכאיב.

 

בכל מקרה אישה יקרה, אל תכנעי, את חזקה, ואם הכתיבה עוזרת להדוף אותם תכתבי, עד בלי די.

 

אל תתעסקי בדברים שייקחו ממך אנרגיות.

 

אני מקווה שהיום יהיה לך יום מבורך, אני שולח אלייך  שני טון אנרגייה, מקווה שזה מספיק להדוף את הכאבים וגם את ימחשמו הפולש.

 

אם צריך עוד אנרגייה תכתבי אליי אני אשלח אלייך בדואר מהיר.

 

 

יום מואר ונפלא

 

יאיר בן־חיים

 

 

 

06/05/2014

יאיר היקר,

 

שירך כה נפלא בעיני, כה נפלא.

 

אנא שלח לי אותו כטקסט נפרד, כדי שאול להתעמק בו יותר, במצגת זה בורח לי כל הזמן, ואינני מצליחה לעיין בו ממש לעומק, רק התרשמות כללית.

 

שיהיה לך המון טוב ילד, ואנא סלח לי אם לעתים מכתביי מקוטעים פתע, לדאבוני השד השחור הזה משתלט עלי פתאום, בלי כל אזהרה, ומנטרל אותי. נכון שאני צריכה להשקותו ולשרפו ולהשמידו ולהכניעו שוק על ירך, אבל לא תמיד זה הולך אולי נשלח אותו למשרפות ל אושוויץ? משם הוא לבטח לא ייחלץ וואלה זה רעיון, איך לא חשבתי על זה קודם? התאים האפורים... התאים האפורים שאיכשהו נכנעים מפני ידו המשחיתה של הפולש. 

אני כל-כך רוצה לאסוף את מכתביך, אבל איכשהו, ה"העתק" וה"הדבק" אצלי מתמרדים, גם הם חברו כנראה למתנחל התמהוני ומכוער הפנים.    תודה ילד עבור הכול.

 

מלכה

 

 

 

 

06/05/2014

 

מלכה לה'

 

כמה שמחתי לראות את שמך מתנוסס בתיבת הדוא"ל שלי.

 

אני שולח לך גם היום עשרה טון של כוחות מיוחדים, אין להשיג אותם בשום חנות, לי יש קשרים בעולמות העליונים, בבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבזזזזזז',  זה משלוח אקסטרא כדי שלא יחסרו לך אנרגיות.

 

אני מבין את הסיוט שאת חווה, אבל תזכרי זה קטן עלייך. הגוף הוא בסך הכל קופסה שגרים בה. את פשוט צריכה לעשות רמונט

 

שיפוץ קל כדי לשנות את הנתיבים במסדרונות הנשמה. וגם כדי לבלבל את הפולש המזדיין.

 

תנסי להשיג את המכשיר שעושה רטט. יש מצב שאולי הרעידות יחוללו מהפך. תנסי. זה מכשיר כזה שהיו עושים איתו עיסוי לגוף,

נראה כמו פאן לשיער קצת יותר גדול.

 

יום עצמאות שמח. רק לצחוק.

 

 

את גדולה מהחיים - זכרי זאת

 

 

יאירך

 

 

 

06/05/2014

תודה יקיר שלי, אש'יר לך מחר, כשראשי יצטלל, לקחתי היום המון משככים, הם הרסו לי את הראש, אבל לא שיפרו את הכאבים. מחר אסע לחברה ואבקש החליף את הסיגריות בשוקולד או עוגיות, ויהיו אלה הגואל הבלתי מעורער, כפי שהורני רופא אמש. כך אי אפשר  להמשיך, גם כאבים וגם מסטוליות?

השיר שלך נהדר, אתעמק בו ביתר כוח מחר, בתקווה שלא אהיה מחוקה גם 

הייה ברוך ילד

 

אוהבת,

 

מלכה  

 

 

 

07/05/2014

מלכה לה'

 

אני מאוד מקווה שאת לא מסטולית לא מכאב, לא משוקולדים, ולא מחומרים בזויים אחרים.

 

היום יצא לי לקרוא איזה חלק מפוסט של המשורר אביעד קמחי המספר על מחלת הסרטן שהייתה לו ונתנו לו כמה חודשים. הנה הקישור: הוא כבר חמש שנים אחרי. הווה אומר - אפשר להביס את הפולש מגופך.

 

אל תפנימי כל מיני דיאגנוזות. תתעלמי, תזרקי אותן לפח. את מי זה מעניין. יש לך חיים עוד לחיות.

 

היי חזקה, תתרכזי בהצבה שלך ביקום, תתייצבי ישר עם הכאב ימח שמו ותסבירי טוב טוב לעצמך שכאב הוא בר חלוף, ובמקרה קיצוני תקראי לו לשיחה דחופה ותגידי לו לכאב שהוא לא יצליח לשבור ולהכניע אותך, סך-הכל כאב, אבל תתחכמי איתו, תגידי לו, אני אוהבת אותך כאב, איך אתה מרגיש כאב פולשן שלי, כואב לך היום, אני מקווה שאתה נהנה, בכל מקרה כאב פולשני אל תשכח אני כאן בעלת הבית ואני מתכוננת לטוס לחו"ל בקרוב, תלך תחפש תחברים שלך, אני אהיה עסוקה בלחיות ולהנות.

 

תולולי אותו, אולי הוא מבקש אהבה.

 

מלכה לה'  האם אפשר לדבר בטלפון?

 

אשמח מאוד לשוחח איתך.

 

יאירך

 

07/05/2014

קסם איש שכמותך, המשורר אביחי קמחי מתקשר עלי כמעט מדי יום כדי לעודדני להמשיך במאבק, ולא זו אף זו, אלא שבערב יום העצמאות, בשעה 10.00 בלילה, התקשר אלי ואמר  "עכשיו את יוצאת מהמיטה ובאה למסיבה." (אנו נמצאים ביחד, קבוצת משוררים  וסופרים בפגישות דו שבועיות שיזם המשורר ארז ביטון, ומכנים עצמנו קבוצת השרון, כיוון שאנו נפגשים תמיד במלון השרון), הקבוצה מאוד עוזרת ותומכת. המסיבה הייתה, כמדי שנה, בביתו של ארז  ביטון.

 

"אני לא יכולה," השבתי, "רק עכשיו יצאתי מהאמבטיה, ראשי רטוב, ואחרי שעתיים במים חמים

 

(הדבר היחיד שעוזר לי בכאב הנורא הזה הם מים חמים), אין לי כוח לבוא למסיבה. השבתי לו.

 

הוא לא האזין לי, העביר את השפורפרת לרחל, אשתו של ארז, ואמר: "מלכה באה",שמעתי את רחל צועקת לחברים, מלכה באה, מלכה באה." קמתי ואמרתי לאמנון "אנחנו הולכים למסיבה"  הוא היה בשוק אך היה מאושר. אילו היית זבוב על הקיר, לאחר היחס החיובי והאמפתי שאתה מגלה כלפי, גם אתה היית מאושר. איזו קבלת פנים, איזה חיבוקים ונשיקות, איזה ברכות, ולבסוף אחרי  הקראת השירים והטקסטים האחרים, יצאנו החוצה, הבנות  סבוני והחלו לרקוד, היה זה ריקוד קסום שבא למלאני כוח ועזוז, להשיב לי מה שהמחלה הארורה נטלה ממני - את האנרגיות. הגברים עמדו סביב וצילמו. אם אינני טועה אביחי הצטרף לצילומים בסוף ואף שלח לי סרטון. אשלח לו אותו ועוד כמה תצלומים ששלח לי הרצל חקק, יו"ר אגודת הסופרים. היינו עד השעה שלוש ולא חשנו בזמן העובר.

 

עתה אני עם כאב בטן איום, יושבת וכותבת לך, ומנסה לשאוב כוח ממך, כדי לנסות להתעלם מהכאב, אולי באמת להתחבר עמו, אבל הצמרמורת העוברת בלי, לא כל כך מאפשרת, אולי עוד מעט, אולי מחר... איש יקר, אוהבת אותך, אף שאיני מכירה, וחווה אתך רגעים שאף פעם לא חוויתי אף אחד באמת לא הצחיק אותי  איש יותר ממך ילד. 

 

האמת שגם אני, בגשתי למחשב, דבר ראשון מחפשת מכתב ממך, שכן אני יודעת כמה עידוד הוא נותן, כמה כוח. הרעמים רועמים, מאיפה אלה באו, ואת הצמרמורת אייחס לקור ולא לכאב. גם אותה עלי להביס, כתבתי היום בבוקר שני שירים, שהרי אינני יכולה בלי (באמתחתי כארבעים שירים מאז נתגלתה בי המחלה, לפני חודשים ושבוע, אז קצבו לי בין חודשיים לשלושה, כך שנותרו לי שלושה שבועות. בינתיים אני פה, מנסה להוכיח להם שאפשר אחרת, שהרי יש לי עוד כל-כך הרבה מה לעשות כאן.  כן, וגם לנסוע לחו"ל... בהחלט דבר שכה רציתי, וחמק ממני כמים מבין אצבעות, חמק, עד שאתה העלית אותו שוב אל פני השטח. כמה טוב להיאחז בחלום לעזאזל עם הכאב הזה, הוא לא רוצה לעבור, הבן אלף היום הייתי במרכז המחלק את הקנאביס, ביום ראשון אקבל שני סוגים אחרים, ולא לעישון ישיר שאינני יכולה לשאת, אלא כאדים, לא שמעתי עד כה דבר כזה, אבל מקווה שהוא יעזור. יחד עם זאת, אלוהים יודע מה רציתי להגיד יחד עם זאת... בעלי דיבר אתי, ודי בכך כדי לקרוע את חוט מחשבתי. גם המוח נדפק, ממש נדפק  אתה אומר לי להפסיק עם השירים, אבל השירים הם אלה שעדיין מחזיקים אותי, כי אני חייבת לשלוח מדי יום יומיים שירים לאהוד בן עזר לפרסום. מן הסכם סמוי בינינו או כדבריו (ואולי המוח הסנילי שלי כבר כתב לך זאת "כל עוד את כותבת ואני מפרסם, את תחיי.

 ילד, אני אוספת מלוא הטנא דברי חכמה ממך, ומאמצת אל לוח לבי, ומבטיחה, ברגע של "אין כאבים", להתקשר אליך.  אני מציינת כאן גם את הטלפון שלי 054-2255401, אלא שאינני משיבה כשאינני מרגישה טוב, ובעלי הוא מנהל הטלפונים שלי.

 

אני חייבת להפסיק, אינני יכולה יותר

 

באהבה,

מלכה        

 

 

 

 

 

אני יודע שהכתיבה היא המנוע הדלק החמצן שמחזק אותך, אך לפעמים צריך להרפות גם לגוף ביוֹנִי יש גבולות ואת צריכה לשמור ולהישמר. לא להיכנע אך גם לחשוב על כל מלימטר של מחשבה ופעולה לגלות זהירות בכל צעד, להיות מחושבת, מתוחכמת, הרי נכפה עלייך פולש טורדני המשבש לך את הלו"ז. מי הוא בכלל?

 

האמת ידעתי שהיית באותו ערב, כי כל כך דאגתי לך ובשיחה טלפונית שעשיתי עם חווה צוטרין נתן, לגבי שם השיר שהקריאה בערב אצל וילהלמינה שאלתי אם היא מכירה אותך והיא סיפרה לי שהיית במפגש המשוררים. 

 

אני מנסה לחשוב על דרך, או איזה קסם יצירתי שיסייע לך להשמיד את הפולשן, כבר אמרתי מים וסבון ואמרתי גם עוד כל מיני רעיונות הזויים, ואני מחפש משהו שלא יצריך לפעולה מסובכת שתתאים למצב הגופני שלך. והנה בא לי רעיון תוך כדי כתיבה.

  קפיצה בחבל. כל יום את קופצת חמש פעמים עם חבל. אולי ההקפצה תעיף את הימח שמו מהגוף שלך, תקפצי ותפתחי את הפה ותגידי לו, 'הי פולשני חמוד הנה כאן היציאה אני עוזרת לך,  מקיאה ומוקיעה אותך מתוכי, אני יודעת שאתה רוצה עצמאות וחיים משלך, תראה כמה יפה העולם אתה יכול להקים לך התנחלות היכן שתרצה, הכל בחינם, אין צורך  בדמי קדימה או רישום בטאבו'.

 

מלכה, אני סמוך ובטוח שאת יכולה לחולל מהפך.

 

ראיתי את הסרטון ששלחת, אני כבר הספקתי לקרוא שירים נוספים שלך מכל מיני מקומות.

 

אני אחכה שאת תתקשרי אליי, חשבתי להציע לצלם אותך ולתעד אותך קוראת, אפשרי בביתך, אולי זה ייתן לך את כל האנרגיות להביס את הפולשן. תחשבי על זה.

 

רק טוב

 

יאירך

 

 

 

08/05/2014

תודה לך מתוק שלי, במקרה ניגשתי וראיתי את מכתבך, אינני קוראת אותו אפילו, כי הכאב 

מרסק אותי ואת נשמתי. פשוט לא יכולה יותר, וכלום לא עוזר.

 

אשוב אליך מחר, וסלח לי על כך

 

לילה טוב

באהבה

מלכה

 

 

 

08/05/2014

מלכה לה'

 

שולח לך מצגת של שיר שלי שמדבר על להעניש את החיים.

 

זה אחד מהשירים האחרונים שכתבתי באוקטובר 2013

 

הענשה האנשה וכל מה שבינהם/ן

 

https://www.youtube.com/watch?v=UsEw9bB_wtU

 

אז מתי אפ אפ את להזמין אותי לצלמן אותך קוראת שירה?

 

אפ אפ לרחף להתעצם, לא להתרסק אסור לך יש לך הסכם,

 

שכחתי את שמו,  דוורי (דברי ) אליי

 

 

 

08/05/2014

יו, איזה רעיון מבריק, לצלם אותי קוראת שירה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

לפחות אשאיר משהו חי משלי לילדים, לא משהו שקשור ביוצרים אחרים, שאז ספק אם היו פותחים בכלל, אלא משהו רק משלי. כמה אני מודה לך על כך. אודיע לך ברגע שארגיש קצת יותר טוב,

ועכשיו יש לי סיבה להרגיש יותר טוב. 

תיכף אצפה במצגת ואשמח להגיב, למרות שעיניי חצי עצומות, ואני כל הזמן טועה במכתב, וחוזרת

וטועה, עד שאני מגיעה לאיזה מוצר מוגמר.

 

באהבה יאירי שלי,

מלכה

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

08/05/2014

יאירי, אתה משורר ממש מבריק, ואיזה תובנות, ואיזה ניסוח מעורר הזדהות,

בכיתי בשמעי אותך, אתה מעביר טקסט באופן מושלם, כך בדיוק הייתי רוצה 

שמשוררים יקראו את שיריהם או משירי אחרים. רק כך ניתן לעורר הזדהות

ואמפתיה אל הכתוב ואל המשורר. 

 

יישר כוח ילד, אנסה להוריד את הטקסט ולהדפיסו, אם לא אצלי, אשמח עם תשלחנו אלי

בקובץ WORD

 

אהבתי אותך קודם, ועכשיו כפליים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, כי אתה

ממש מעניק כוח להתמודד, ובכלל...................

 

לילה טוב ילד,

 

נשיקות

מלכה. 

 

 

 

 

08/05/2014

ערב טוב מלכה,

 

הנה מילות השיר: להעניש בקובץ וורד,

 

היום התחלתי לערוך  הסרטון מחדש שילוב של סרט שבתי עשתה יחד איתי לפני שנה וחצי על מזרקת אגם

 

ופתאום השיר שלי מתכתב ומתחבר לאותו סרטון . לכן אני מכין אותו שוב.

 

אשלח לך כשיהיה מוכן.

 

ולעניין הצילום שלך. אני שולח לך כוחות. מתוגברים הפעם 20 טון אנרגייה לפתוח את כל התעלות ולהכין אותה אל גופך.

 

חזקי חזקי ילדה של היקום. אנחנו צריכים אותך כאן לפרק זמן ארוך במיוחד, פאהם? (הבנת בערבית).

 

 

יאירך

 

------------------------------------------------------------------------------------

09/05/2014

הבטחתי שיר ערוך מחדש.

 

הנה השיר - להעניש

 

https://www.youtube.com/watch?v=mo-5T09AxCw

 

אני דורש שיהיה לך יום קסום עם בומבה של אנרגיות

 

אפ אפ אפ על הרגליים. הכל קטן עלייך.

 

מי יצלם אותך יותר טוב ממני,

 

להתחיל להתכונן

 

האורות מוכנים

 

המצלמה מוטענת

 

כרטיס הזיכרון פנוי

 

ואת, רק צריכה להגיד לי, ילאאה בוא לצלמן תאטטיוד שלי, כלומר שלך.

 

 

מלכלה להההההההההההההההה

 

אוהב את היכולות שלך

 

אפ אפ אפ

 

על הרגליים,

 

אין דבר כזה לא יכולה, אין דבר כזה מרוסקת

 

להתחיל להגיד מילים כמו יש יש יש יש יש  יש

 

כל הזמן תבקשי את היש

אצלי היא מילת מנטרה

מילת (האין ימח שמה אסורה להאמר במעגל שלי)

 

אז מעכשיו לומר

 

יש יש יש יש יש יש יש יש יש יש

 

ווקר יש טוב לך מלכה לה'

 

יאירך

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

10/05/2014

מלכה לה'

 

אשא נפשי למעלה כדי להשיב לך כוחותייך

אנא חזקי ורפאי את עצמך

את הרופאה הכי טובה בעולם של עצמך

 

חזקי נפשך ממורא ורעל

חזקי נפשך לימים הנפלאים

אמצי את הרוח  מכל כיוווני האוויר

את המוד האפל  את יכולה להעביר.

 

את מלכה ואת יכולה לצאת את חוצות הנפש

ולומר בקול. אני עוד כאן ואין לי כוונה ללכת לשום מקום.

 

 

בהזדמנות זאת 45 טון אנרגייה

 

אפ אפ אפ על הרגליים יש שמש נפלאה היום

אם יש לך מרפסת או גינה, זאת הזדמנות ללבוש קצת את השמש.

 

באהבה רבה

 

יאירך

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

ההתכתבות נמשכה עוד פרק זמן, עד שהתחלנו לשוחח בטלפון.

לאלבום התמונות מערב השקת הספר "ילדה שחורת שפתיים לחצו כאן

פורסם בתאריך: 23/05/2016 אתם מוזמנים להגיב כאן למטה

bottom of page